Pierwszy w tym roku był Marcel

W Regionalnym Centrum Zdrowia w Lubinie jako pierwszy na świat w nowym roku przyszedł na świat chłopiec. Urodził się z wagą ponad cztery kilo i mierzył 60 centymetrów. Od początku roku w placówce przyszło na świat ponad 10 maluchów.

Jako pierwszy w nowym 2022 roku na świat przyszedł Marcel.

Pierwszego stycznia 2022 roku tak jak w roku poprzednim, jako pierwszy na świat przyszedł chłopiec. Dorodny młody mężczyzna bo z wagą ponad 4 kilo i długością 60 centymetrów. Chłopiec urodził się o godzinie 03.15 nad ranem ku radości swojej mamy, która ma już jedno dzieciątko. Pierwszy poród odbył się również w naszej placówce, był to wówczas poród poprzez cięcie cesarskie, a teraz mama urodziła siłami natury – informuje Małgorzata Bacia, prezes Regionalnego Centrum Zdrowia w Lubinie.

Od pierwszego stycznia w placówce przyszło na świat już ponad dziesięcioro dzieci.
W ubiegłym roku lubińska porodówka przeżywała prawdziwe oblężenie.

W ubiegłym roku w tutejszym szpitalu przyszło na świat łącznie 1436 dzieci. Więcej noworodków płci męskiej niż żeńskiej. Różnica jest nieznaczna, ale jednak panowie górą – dodaje Małgorzata Bacia.

Najmniejszy maluszek, który urodził się w 2021 roku, ważył zaledwie 601 gram.

Od ubiegłego roku nasze położnictwo ginekologia i neonatologia, to są oddziały na drugim poziomie referencji. Mamy więc możliwość przyjmowania porodów przedwczesnych i przyjmowania dzieci z niską wagą urodzeniową. Rzeczywiście były takie narodziny. Najniższa waga wyniosła 601 gramów. Dzieciątko po wstępnym zaopatrzeniu zostało przetransportowane do oddziału R noworodkowego do Legnicy. Dzieciątko żyje i wszystko jest na dobrej drodze – uśmiecha się prezes Bacia.

Na tę chwilę w Regionalnym Centrum Zdrowia ze względu na pandemię wstrzymano porody rodzinne. Prezes Bacia zapewnia, że jeśli tylko sytuacja pandemiczna się uspokoi, tatusiowie na pewno będą mogli uczestniczyć w porodach rodzinnych. Wszystkim maluchom, które przyszły na świat życzymy dużo zdrowia.

Materiał wideo poniżej:
https://www.youtube.com/watch?v=Ip7py_zxT1w

Dodaj komentarz

*

code