Opublikowany: śr, Lip 29th, 2020

Pierwszy sparing szczypiornistów

Szczypiorniści Zagłębia Lubin rozegrają pierwszy mecz kontrolny w ramach przygotowań do sezonu 2020/2021 PGNiG Superligi Mężczyzn. Przeciwnikiem Miedziowych będzie Chrobry Głogów. Spotkanie odbędzie się w hali SP 14 w Lubinie i z powodu pandemii koronawirusa będzie zamknięte dla publiczności.

Zarówno dla Zagłębia, jak i Chrobrego będzie to pierwszy mecz kontrolny w okresie przygotowawczym do nowego sezonu. Obie drużyny zmierzą się jeszcze raz w sobotę w Głogowie.

– Zawsze trzeba grać o zwycięstwo, nigdy nie można przyzwyczajać się do porażek. Należy jednak pamiętać, że będzie to pierwszy mecz od ponad czterech miesięcy. Dodatkowo w grach towarzyskich trenerzy chcą sprawdzić inne warianty gry, rotować składem. Wszystko to powoduje, że wynik, choć ważny, nie jest tak istotny jak w rozgrywkach ligowych – mówi Maciej Tokaj, kapitan Zagłębia.

Lubinianie mają za sobą ponad dwa tygodnie intensywnych treningów. Oprócz dwumeczu z Chrobrym Miedziowych czeka jeszcze sporo grania, w tym sparingi z Gwardią Opole, Ostrovią Ostrów Wielkopolski, a także turnieje w Mielcu i Legnicy.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..