Pierwsza taka wigilia

Proboszcz legnickiej parafii i wolontariusze ze Stowarzyszenia Spynacz zapraszają na pierwsze spotkanie wigilijne w sercu miasta. O tym, czy będzie to duże wydarzenie, zdecydują mieszkańcy. – Jesteśmy gotowi na to, że w Rynku pojawi się nawet pół tysiąca ludzi – zdradza ks. Jan Mateusz Gacek.

Wigilijne spotkanie mieszkańców w sercu miasta to pierwsza taka inicjatywa. Na pomysł wpadli wolontariusze ze Stowarzyszenia Spynacz, które od 10 lat działa przy parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa na legnickich Piekarach.

– Z propozycją zorganizowania spotkania przyszła do mnie młodzież. Początkowo chcieliśmy zaprosić legniczan do stołówki charytatywnej, ale z czasem stwierdziliśmy, że więcej osób będzie mogło skorzystać w Rynku – opowiada ks. Jan Mateusz Gacek, proboszcz parafii, który prowadzi też stołówkę dla potrzebujących na Zakaczawiu. – Nie chodziło nam o to, by się wspólnie najeść, choć oczywiście na chętnych będzie czekać czerwony barszcz, zupa grzybowa, ryby i ciasta. Święta spędzamy głównie w domu, w gronie rodziny. To będzie okazja, by wyjść do sąsiada i uśmiechnąć się, wspólnie kolędować, wymienić serdeczności. Liczymy że wyjdzie z tego piękne, pokojowe spotkanie – tłumaczy proboszcz.

Ks. Jan Mateusz Gacek

Jak usłyszeliśmy od organizatorów, są przygotowani na obecność nawet… 500 osób!

– Liczymy, że frekwencja dopisze, a piątkowe spotkanie będzie pierwszym z wielu. Kolejne mogą być tylko lepsze, bo będziemy bogatsi o doświadczenie – kończy ks. Jan Mateusz Gacek.

I Wigilia Legniczan już jutro, 22 grudnia, o godz. 16 w Rynku. W organizację zaangażowała się nie tylko Międzyparafialna Stołówka Charytatywna i Stowarzyszenie Spynacz, ale też legnicki Caritas i miasto. Patronami wydarzenia są: biskup legnicki Zbigniew Kiernikowski oraz prezydent Tadeusz Krzakowski.

Dodaj komentarz