Pieniądze za sportową naturę

Chętni dostaną nawet 10 tysięcy złotych na akcję promującą formy aktywnego wypoczynku na łonie natury. Lubińskie nadleśnictwo szuka przedstawicieli stowarzyszeń oraz klubów sportowych z całego regionu do swojego nowego projektu. Zgłaszać można się poprzez stronę internetową Lasów Państwowych do końca września.

„Sportowa Natura” – tak nazywa się nowy projekt, który jest skierowany do klubów sportowych oraz stowarzyszeń, mających w swoim statucie krzewienie aktywnego stylu życia. Celem akcji jest promowanie lasów i spędzania w nich wolnego czasu. Szczegóły można znaleźć także na stronie internetowej oraz w nadleśnictwach.

– Lasy Państwowe są dostępne dla każdego. Można do lasu iść na spacer, można pojeździć na rowerze. Kluby, które zgłosza swój akces do udziału w konkursie muszą przedstawić projekt, który będzie miał największy zakres społeczny – mówi Norbert Wende z lubińskiego nadleśnictwa.

Przedstawiciele klubów sportowych oraz stowarzyszeń, aby wziąć udział w konkursie, muszą zaproponować akcję, która połączy sam las i zdrowy tryb życia. Pomysły należy kierować do Lasów Państwowych do 30 września. Projekt jest ogólnopolski. Przedstawiciele lubińskiego nadleśnictwa zachęcają do kontaktu w razie dodatkowych pytań.

Dodaj komentarz