Opublikowany: nie, Lis 30th, 2014

PIELGRZYMKA. Andrzejkowe czary-mary…

OLYMPUS DIGITAL CAMERAWróżby, czarodziejska kula, tańce i śpiewy. Tematem przewodnim andrzejkowej imprezy były cygańskie klimaty. W Gminnym Ośrodku Kultury w Pielgrzymce wspólnie bawili się seniorzy z Gminy Pielgrzymka i złotoryjski Klub Seniora. Na ten wyjątkowy wieczór, program artystyczny przygotowały także dzieci i młodzież z miejscowego Ośrodka Kultury.

– W języku romskim przywitała wszystkich gości Anna Szymańska ze Świerzawy – mówi Sebastian Dębicki, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Pielgrzymce. – W przepiękny sposób, jak prawdziwa cyganka, zaprezentowała również swój taniec – dodaje Sebastian Dębicki. OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Podobnie przygotował się na zabawę złotoryjski Klub Seniora i zaprezentował cygańskie pieśni. Nie zabrakło także tańca do utworu Don Wasyla „ Jedno jest niebo dla wszystkich”.

– Uczniowie Szkoły Podstawowej w Pielgrzymce zaprezentowali współczesną wersję Romea i Julii, oczywiście po cygańsku – mówi Sebastian Dębicki. – Ciekawe żarty i dowcipy opowiadał gościom Seweryn Konopiński, uczeń miejscowego gimnazjum – dodaje dyrektor.

OLYMPUS DIGITAL CAMERAWróżenie przeplatało się z muzyką. Małgorzata Semeniuk, w roli wróżki otwierała przed gośćmi wrota do nieznanej przyszłości i przepowiadała przyszłość.

Konkurs na najpiękniejszą cygankę i najprzystojniejszego cygana wygrali Ewa Wojtylak i Jan Węgrzyn.

– Bawiliśmy się świetnie przy suto zastawionych stołach – mówi Sebastian Dębicki.

JW, SZAT/FOT. ORGANIZATORA

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..