Peugeot w rowie, audi na polu – znów groźnie na krajowej “36” (FOTO) [AKTUALIZACJA]

Do zderzenia dwóch samochodów osobowych doszło dziś na drodze krajowej nr 36. Na miejscu pracuje już patrol policji oraz zespół ratownictwa medycznego. Wskutek zdarzenia do szpitala przetransportowany 81-letni kierowca jednego z aut. Na tę chwilę nie występują utrudnienia w ruchu. 

Kierowcy już po raz kolejny mieli okazję przekonać się, jak groźny może być fragment krajowej “36”. Około godz. 10 tuż przed Gogołowicami jadące z dużą prędkością audi uderzyło w tył peugeota.

– Według relacji świadków, kierujący peugeotem 81-letni mieszkaniec powiatu legnickiego, jadąc od strony Prochowic, chciał skręcić w lewo w drogę szutrową. W tym samym czasie 24-letni kierowca audi z powiatu lubińskiego wyprzedzał dwa lub trzy auta jadące przed nim. Mężczyzna zbyt późno zauważył skręcającego peugeota i nie zdążył w porę zahamować. Wskutek uderzenia oba pojazdy wylądowały w przydrożnym rowie – informuje aspirant sztabowy Sylwia Serafin, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Lubinie.

81-latek został przewieziony do szpitala. Obaj kierowcy byli trzeźwi.

AKTUALIZACJA: Winą za wypadek obarczono kierowcę peugeota, na którego nałożono mandat karny. Jak informuje rzeczniczka lubińskiej policji, mężczyzna stworzył zagrożenie w ruchu, ponieważ podczas manewru skrętu nie upewnił się, czy lewy pas drogi jest wolny.

Fot. Szymon Kwapiński

Dodaj komentarz

*

code