Personel legnickiego SOR-u może wrócić do pracy

Legnicki sanepid potwierdził, że pracownicy SOR-u w miejscowym szpitalu oraz ratownicy pogotowia ratunkowego, mający kontakt z pacjentką, u której potwierdzono obecność koronawirusa, są zdrowi. Oznacza to, że wszyscy mogą już wrócić do pracy. Dotychczas byli objęci kwarantanną domową.

Przypomnijmy. Od 14 marca w domach przebywało kilkanaście osób, które miały kontakt z pierwszą pacjentką legnickiego szpitala zakażoną koronawirusem. To personel Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w miejscowym szpitalu. O sprawie pisaliśmy TUTAJ.

– Wszystkie wyniki, jakie otrzymaliśmy potwierdzają, że osoby, które miały kontakt z osobą zakażoną koronawirusem, są ujemne. Oznacza to, że personel może wrócić do pracy – potwierdza Małgorzata Stawiska-Lichota, rzecznik prasowy Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Legnicy.

To dobre wieści, choć najbardziej zainteresowani musieli na nie czekać dłużej niż zakładano. Wszystko z powodu błędu – wymazy do pierwszych badań zostały bowiem pobrane nieprawidłowo. Dopiero kolejne pozwoliły ustalić, czy osoby objęte domową kwarantanną zostały zakażone koronawirusem.

Dodaj komentarz

*

code