Opublikowany: pt, Sie 30th, 2019

Perfect i kwiaty w 37. rocznicę

Zespół Perfect wystąpi w hali widowiskowo-sportowej w 37. rocznicę Zbrodni Lubińskiej. Oprócz Koncertu Wolności, który jak zwykle wieńczyć będzie obchody rocznicowe, odbędą się także oficjalne uroczystości pod Pomnikiem Pamięci Ofiar Lubina ‘82.

31 sierpnia, czyli już jutro, lubinianie uczczą 37. rocznicę Zbrodni Lubińskiej oraz 39. rocznicę powstania NSZZ Solidarność.

Oficjalne uroczystości rozpoczną się o godz. 13 mszą św. w kościele pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Lubinie. Po nabożeństwie odbędzie się przemarsz pod Pomnik Pamięci Ofiar Lubina ‘82, gdzie zostaną złożone kwiaty i wieńce.

Wcześniej, o godz. 12 na Cmentarzu Komunalnym w Lubinie, starosta lubiński złoży kwiaty oraz znicze na grobach Michała Adamowicza oraz Andrzeja Trajkowskiego. Dzień później, czyli 1 września, w ten sam sposób starosta upamiętni na cmentarzu w Orzeszkowie Mieczysława Poźniaka.

Wieczorem zaplanowano mniej oficjalną część obchodów, czyli Koncert Wolności, który stał się już tradycją. Wstęp na to wydarzenie jest bezpłatny.

– W ostatnich dwóch latach przygotowaliśmy dla mieszkańców bardzo duże wydarzenia z tej okazji. W tym roku koncert może będzie nie aż tak ogromy, jak było to poprzednio, ale będzie to duże wydarzenie i muzycznie, i wizualnie – mówi Piotr Midziak, prezes Regionalnego Centrum Sportowego, które organizuje koncert. – O godzinie 18 otworzymy bramy i zaczniemy wpuszczać do hali, a koncert rozpocznie się o godzinie 19 – dodaje.

Na scenie w hali wystąpią lokalni artyści oraz uczestnicy show „The voice of Poland”: Agnieszka Damrych, zespół Postanowiłem Zmądrzeć, który na tę okazję przygotowuje nawet specjalny utwór, Jessica Merstein, Raz 2 – Tribute to Maanam, Jimmy Salvin Siwak. A na zakończenie, o godz. 20.30 usłyszymy zespół Perfect.

Na koncert będzie można dojechać i później wrócić do domu komunikacją miejską. W godzinach od 17.45 do 19 i od 22 do 23.10 uruchomione zostaną dodatkowe kursy linii numer 1, 2 i 7. Szczegóły poniżej.

Rocznicowym obchodom towarzyszyć będzie też zbiórka krwi „37 litrów krwi na 37. rocznicę Zbrodni Lubińskiej”.

– To jednodniowa akcja. Odbędzie się w sobotę 31 sierpnia od godziny 12 do 16 – mówi Eligiusz Deluga, prezes HDK „Kropla życia”, działającego przy ZG Polkowice-Sieroszowice, które organizuje akcję. – Będzie to zbiórka terenowa, zapraszamy wszystkich na Wzgórze Zamkowe, gdzie będzie około sześciu stanowisk poboru – dodaje.

W tym roku wyjątkowo kibice Zagłębia Lubin nie przyłączą się do oficjalnych obchodów rocznicy Zbrodni Lubińskiej. Upamiętnią ją nieco wcześniej, w nocy z 30 na 31 sierpnia.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..