Opublikowany: śr, Kwi 25th, 2018

Pędził mercedesem po… parku!

Fot. KMP Legnica

Decyzją sądu najbiższe dwa miesiące w areszcie spędzi 34-latek, który postanowił urządzić sobie rajd w parku Miejskim. Mężczyzna pędził alejkami swoim mercedesem, stwarzając zagrożenie dla innych mieszkańców. Okazało się, że na pomysł wpadł po wypiciu alkoholu.

Zgłoszenie dotyczące pirata drogowego, który na miejsce swoich manewrów obrał park Miejski dotarło do dyżurnego legnickiej policji od osób wypoczywających w tym czasie na terenach zielonych. Funkcjonariusze zaczęli przeszukiwać park i jego okolice, by jak najszybciej odszukać wskazanego kierowcę.

– Po kilkunastu minutach poszukiwań policjanci wydziału prewencji, patrolując ulicę Nowy Świat, zauważyli zaparkowany pojazd marki mercedes i siedzącego za kierownicą mężczyznę. Z uwagi na podejrzenie, że to ten pojazd, którym kierowca zuchwale jeździł po parku, funkcjonariusze postanowili go skontrolować. Mężczyzna, widząc podchodzących do niego policjantów, odpalił samochód i zaczął gwałtowanie nim cofać. Funkcjonariusze natychmiast wbiegli do radiowozu i udali się w pościg za kierowcą – relacjonuje podkom. Iwona Król-Szymajda, rzecznik prasowy KMP w Legnicy.

Kilkadziesiąt metrów dalej pościg już się zakończył. Tak przynajmniej wydawało się stróżom prawa, którzy zablokowali mężczyźnie drogę ucieczki.

– Kierowca mercedesa, nie zamierzał się poddać kontroli, nie reagował na wezwania policjantów. Kiedy funkcjonariusz stanął przed jego autem, mężczyzna próbował go przejechać, a następnie uderzył w radiowóz. Policjanci wobec mężczyzny użyli środków przymusu bezpośredniego i wyciągnęli go siłą z pojazdu. Mężczyzna wobec funkcjonariuszy zachowywał się bardzo agresywnie, wulgarnie, nie reagował w na ich polecenia – tłumaczy podkom. Król-Szymajda.

Jak się okazało, za kierownicą mercedesa siedział 34-letni legniczanin. Szybko stało się też jasne, w jakich okolicznościach wpadł na pomysł urządzenia rajdu w parku Miejskim. Mężczyzna wydmuchał prawie 2 promile alkoholu i trafił do policyjnego aresztu.

– Za czyny, których się dopuści, sąd na wniosek Prokuratury Rejonowej w Legnicy zastosował wobec mężczyzny tymczasowy areszt na okres 2 miesięcy – podsumowują przedstawiciele legnickiej policji.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..