Pędził 110 km/h po wiejskiej drodze

10 punktów karnych, mandat i utrata prawa jazdy na okres trzech miesięcy – to kara za lekkomyślność czy też brawurę, jaką wykazał się 53-letni mieszkaniec powiatu legnickiego. Mężczyzna a pędził po wiejskiej drodze z prędkością 110 km, czyli o 70 km/h więcej niż pozwalały na to przepisy ruchu drogowego. Pirat drogowy wpadł w ręce funkcjonariuszy złotoryjskiej drogówki. 

Do zatrzymania doszło na obszarze zabudowanym w Olszanicy (pow. złotoryjski), gdzie obowiązywała maksymalna dopuszczalna prędkość 40 km/h. Jadący osobowym oplem 53-latek poruszał się z prędkością prawie trzykrotnie większą, bo wynoszącą 110 km/h, co namierzyły policyjne radary.

– Zgodnie z obowiązującymi przepisami mężczyzna stracił prawo do kierowania pojazdów na okres trzech miesięcy. Ponadto policjant nałożył na 53-latka mandat oraz jego konto zostało zasilone o 10 punktów karnych – informuje posterunkowy Martyna Pitera z Komendy Powiatowej Policji w Złotoryi.

– Pamiętajmy, że nadmierna prędkość to główna z przyczyn wypadków drogowych. Zapewnijmy więc bezpieczeństwo sobie oraz innym uczestnikom ruchu drogowego. Mamy tylko jedno życie – zauważa policjantka.

Fot. ilustracyjne  

Dodaj komentarz