Opublikowany: nie, Paź 7th, 2018

Patriotyczne śpiewanie (FOTO, WIDEO)

Jaworskie Stowarzyszenie Damy Radę nie tylko pomaga potrzebującym, ale też organizuje pikniki i wydarzenia kulturalne. Powstał pomysł uczczenia 100-lecia niepodległości w sposób śpiewający. Na zaproszenie Stowarzyszenia odpowiedziały zespoły folklorystyczne, chór Albertówka oraz grupa śpiewających strażaczek z OSP Pomocne.

Uczestnicy dostosowali się do regulaminu konkursu. Zespoły przygotowały po trzy pieśni patriotyczne, które oceniane były przez jury. Jak się okazało wybór nie był łatwy. Zespoły ludowe mają w swoim repertuarze mnóstwo utworów odwołujących się do historii i piękna ojczyzny.

– Celem nie było wyłonienie najzdolniejszych artystów. Zależało nam na wspólnym śpiewaniu i uczczeniu rocznicy. I chyba się udało – podsumował Konkurs Maciej Pawlinow ze Stowarzyszenia Damy Radę. W konkursie wzięły udział zespoły m.in. z Męcinki, Bolkowa, Budziszowa Wielkiego i Piotrowic. W przerwie przed ogłoszeniem wyników odbył się mały turniej wiedzy o Jaworze.

Galeria zdjęć:

fot. Daniel Śmiłowski

Materiał wideo TV Regionalne:

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..