Opublikowany: wt, Cze 2nd, 2020

Paszportowych problemów ciąg dalszy

Terenowe Biura Paszportowe na terenie województwa dolnośląskiego wznowiły swoją działalność. Mimo to nie można w nich złożyć wniosku o wyrobienie nowego dokumentu. Sprawdziliśmy, z czego to wynika.

Chociaż na razie trudno myśleć o wakacjach zagranicą, to niektórzy mają takie marzenia. Jeśli jednak planują urlop poza strefą Schengen i nie mają paszportu, mogą napotkać na problem. Wniosek o paszport można złożyć, ale tylko w Dolnośląskim Urzędzie Wojewódzkim we Wrocławiu. Wkrótce ma się to zmienić, ale tylko częściowo.

– Wkrótce uruchomimy możliwość odbierania paszportów i składania wniosków o nowe w Jeleniej Górze i Wałbrzychu. Jeśli chodzi o Legnicę i Głogów, to na razie nie będzie takiej możliwości. W trakcie, kiedy urzędy te były nieczynne, zaplanowaliśmy w nich remont, który jeszcze się nie zakończył – tłumaczy Beata Mindur, zastępca kierownika oddziału paszportowego Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Jak potwierdza pani kierownik, wyrobienie dokumentu nie wiąże się z dodatkowymi obostrzeniami. – Przepisy paszportowe nie zmieniły się. Musimy jedynie dostosować sale obsługi do warunków bezpieczeństwa związanych z reżimem sanitarnym – mówi Mindur.

A zatem chętnym na wyrobienie paszportu pozostaje wybrać się w podróż do Wrocławia, albo cierpliwie czekać na moment, w którym wnioski będzie można składać w poszczególnych delegaturach urzędu wojewódzkiego.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..