PASZOWICE. Budżet uchwalony

UG PASZOWICE - sesja1Gminny budżet na 2015 rok został uchwalony. Radni zdecydowali, że w tym roku pieniądze przeznaczą m.in. na budowę chodników w dwóch miejscowościach i dokończą budowę kanalizacji sanitarnej i wodociągowej w Jakuszowej. Urzędnicy pamiętali także o dzieciach i młodzieży. Z myślą o nich powstanie nowy plac zabaw oraz siłownia plenerowa.

 Wydatki w tym roku budżetowym wyniosą ponad 12 mln złotych. Plany zakładają budowę nowoczesnego placu zabaw dla dzieci w Zębowicach i siłownię zewnętrzną w sąsiednim Pogwizdowie.UG PASZOWICE - sesja2

Pieniędzy wystarczy także dla mieszkańców Paszowic i Kwietników. Doczekają się oni w końcu chodników w swoich miejscowościach. Natomiast w Zębowicach radni chcą dokończyć budowę chodnika i ścieżki rowerowej. Budżet zakłada także zamontowanie lamp solarnych w Kłonicach i Grobli.

Radni podjęli także decyzję w sprawie pensji dla wójta Gminy Paszowice.

W tym roku będzie on otrzymywał miesięczne wynagrodzenie zasadnicze w kwocie 5500 brutto, dodatek funkcyjny w wysokości 1900 zł brutto oraz dodatek specjalny na poziomie 40 procent.

JW, SZAT/FOT. UG PASZOWICE

Dodaj komentarz