Passa Miedziowych trwa!

Trzecią wygraną z rzędu zanotowali piłkarze ręczni Zagłębia Lubin w Rundzie Spadkowej PGNiG Superligi Mężczyzn. Miedziowi zrewanżowali się Arce Gdynia za porażkę na własnym parkiecie i tym razem pokonali rywali 30:26, (13:16). Dzięki wygranej lubinianie znów awansowali w ligowej tabeli.

Lubinianie pojechali do Gdyni opromienieni dwoma kolejnymi wygranymi – z Pogonią Szczecin i Stalą Mielec. Dodatkowo Miedziowi chcieli zrewanżować się gdynianom za sensacyjną porażkę w Lubinie.

Po pierwszej połowie to jednak gospodarze byli bliżej zwycięstwa. Arka miała optyczną przewagę i grała lepiej od Zagłębia, w efekcie czego przez całą pierwszą połowę była na prowadzeniu. Przewaga gdynian wynosiła 3-4 bramki i do przerwy było 16:13.

Druga połowa to już zupełnie inne Zagłębie. Grę Miedziowych „ciągnęli” skrzydłowi – Marcel Sroczyk i powracający po kontuzji Marek Marciniak. Kolejny dobry mecz zagrał rozgrywający Miedziowych Paweł Dudkowski. Lubinianie już na samym początku drugiej odsłony odrobili straty i szybko zaczęli powiększać swoją przewagę. Kolejne bramki gości sprawiły, że Zagłębie pewnie dążyło do trzeciej wygranej z rzędu. Mecz zakończył się wynikiem 30:26 dla Miedziowych, dzięki czemu przeskoczyli oni gdynian, którzy wygrali w Lubinie 26:22.

Arka Gdynia – MKS Zagłębie Lubin 26:30 (16:13)

Arka: Pieńczewski, Ram – Rychlewski 7, Skwierawski 4, Jasowicz , Wołowiec 1, Wolski 2, Brukwicki 2, Czaja, Dworaczek 1, Jamioł 3, Kamyszek 1, Lisiewicz, Przysiek 5.

Zagłębie: Małecki, Skrzyniarz – Borowczyk, Stankiewicz 3, Bondzior , Kużdeba 1, Pawlaczyk , Marciniak 5, Mrozowicz, Gębala 3, Szymyślik, Sroczyk 8, Pietruszko 1, Moryń 3, Jaszka 1, Dawydzik 1, Dudkowski 4.

9. MKS Kalisz 6 5 0 0 1 167:143 15
10. Pogoń Szczecin 6 3 0 1 2 161:154 10
11. Zagłębie Lubin 6 3 0 0 3 164:166 9
12. Arka Gdynia 6 3 0 0 3 160:164 9
13. Wybrzeże Gdańsk 6 2 0 1 3 165:174 7