Pasażerka przestraszyła się burki. Przewoźnik przeprasza

Fot. Pixabay.com

W miejskim autobusie w Legnicy doszło do ksenofobicznego incydentu. Na widok kobiety ubranej w burkę jedna z pasażerek zażądała jej wyproszenia i domagała się, by na miejsce wezwano policję. Przewoźnik wydał oświadczenie, w którym potępia zachowanie legniczanki.

Do niecodziennego zajścia doszło wczoraj przed południem w autobusie linii nr 11. Jedna z pasażerek miała zażądać, by kierowca wyprosił kobietę ubraną w burkę. Chciała też, by wezwana została policja. Jak tłumaczyła, poczuła się zagrożona. Gdy rozmowa nie przyniosła efektu, wysiadła na kolejnym przystanku.

Prezes MPK potępił zachowanie pasażerki, która nie chciała podróżować w towarzystwie kobiety w charakterystycznym przykryciu głowy. “Kierownictwo i załoga Miejskiego przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Legnicy wyraża głębokie oburzenie i ubolewanie zaistniałym faktem nietolerancji. Akty ksenofobii, agresji i odrzucenia są sprzeczne z demokratycznymi wartościami wyznawanymi w naszym kraju i mieście. Komunikacja publiczna w Legnicy jest przyjazna dla każdego pasażera i obdarza szacunkiem wszystkich swych klientów. Odrzucamy wszelkie przejawy agresji i ksenofobii, naruszające swobody obywatelskie.” – czytamy w oświadczeniu prezesa Bakinowskiego.

“Wiedząc, że mieszkańcy Legnicy podzielają te przekonania, kierujemy słowa przeprosin do Pani, której dobra osobiste mogły być narażone na szwank.” – kończy szef miejskiej spółki.

Wyświetlonych 3 komentarze
Wyraź swoją opinię
  1. antek pisze:

    no co za de….. z tej baby.
    straszne rzeczy zaczynaja się dziać w naszym kraju

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..