Pasażer z narkotykami, a kierowca pod ich wpływem

Kolejne osoby zamieszane w narkotykowe przestępstwa wpadły w ręce głogowskich policjantów. W jednym z przypadków zatrzymani zostali kierowca oraz pasażer fiata punto. Ten pierwszy prowadził pod wpływem środków odrzucających, a drugi miał je przy sobie.

Od początku roku głogowscy policjanci mają do czynienia z narkotykowymi przestępcami. W trakcie jednej z rutynowej kontroli wpadło dwóch młodych mężczyzn. Dla jednego z nich sprawa może zakończyć się odebraniem prawa do prowadzenia pojazdów.

– Zatrzymany kierowca fiata Punto został przebadany testerem narkotykowym, który wykazał w jego organizmie obecność narkotyków. 22 – letniemu kierującemu pobrano krew do dalszych badań – informuje Bogdan Kalera, oficer prasowy KPP w Głogowie. – Policjanci w kierowanym przez niego pojeździe odnaleźli metamfetaminę i marihuanę oraz zatrzymali pod zarzutem jej posiadania 27 – letniego mieszkańca Głogowa – dodaje.

Nieodpowiedzialnemu kierowcy grozi także kara do dwóch lat więzienia. Jednak kilka dni później mundurowi zatrzymali kolejnego głogowianina, który był podejrzany o posiadanie narkotyków.

– W trakcie przeszukania zatrzymanego policjanci ujawnili zawiniątko z zawartością białego proszku. Substancja została przebadana testerem narkotykowym, który wykazał, że jest to amfetamina. W sumie policjanci odnaleźli ponad 45 porcji tego narkotyku – relacjonuje Bogdan Kaleta.

Mężczyzna przyznał się do winy i postanowił dobrowolnie poddać się karze. Za posiadanie narkotyków grozi kara pozbawienia wolności do lat trzech.

Dodaj komentarz

*

code