Parter ma wkrótce tętnić życiem

IMG_2807LEGNICA. KGHM Letia, właściciel nowego centrum konferencyjnego powstałego w środku miasta, sumuje pierwszy rok działalności obiektu. Ze statystyk wynika, że odwiedziło go 11 tysięcy osób. W tym czasie w jego murach odbyło się pół tysiąca wydarzeń.

Letia Business Center to jedyny w Legnicy biurowiec klasy A. Powstał na bazie dawnego szpitala chirurgicznego. Odrestaurowany obiekt otrzymał nagrodę Grand Prix w dziesiątej edycji konkursu Dolnośląska Budowa roku 2012.

Wartość inwestycji wyniosła 36 mln zł, z czego 11 mln zł pozyskano z funduszy unijnych. – W tym roku kończymy rozliczenie całego projektu. Cieszy nas, że już teraz służy on rozwojowi lokalnej przedsiębiorczości – podkreśla Piotr Urbaniak, wiceprezes Legnickiego Parku Technologicznego.

– Obecnie prowadzimy zaawansowane rozmowy dotyczące najmu ostatniej dużej, bo prawie pięciusetmetrowej, powierzchni na parterze kompleksu, ale jesteśmy otwarci na nowe oferty – informuje Magdalena Monteiro, menadżer ds. marketingu i rozwoju w KGHM Letia Legnicki Park Technologiczny. – Najmem jest zainteresowanych kilka znaczących podmiotów i liczymy, że już wkrótce będziemy mogli poinformować o podpisaniu umów – dodaje.

JOM

Dodaj komentarz