Parlamentarzystki i działaczki spotkają się w Legnicy

“Dumni z Polek” – to hasło, które będzie przyświecać wtorkowej, 28 listopada, konferencji organizowanej w Legnicy przez posłankę Nowoczesnej, Elżbietę Stępień. – Spotkajmy się w 99. rocznicę podpisania dekretu przyznającego kobietom pełne prawa wyborcze – zachęca lubinianka.

Przypomnijmy, że to właśnie Elżbieta Stępień była inicjatorką uchwały o ustanowieniu roku 2018 Rokiem Praw Kobiet (Przyszły rok będzie należał do kobiet). Koncepcję poparło 397 posłów. – To dowodzi siły, znaczenia i ponadpartyjnego, jednoczącego charakteru uchwały – podkreśla posłanka. I zaprasza wszystkich do wzięcia udziału w konferencji “Dumni z Polek”, na której pojawią się parlamentarzystki, bez względu na opcję polityczną, polityczki i działaczki ruchów kobiecych.

W programie m.in. wykład dr Iwony Dadej, adiunkta Polskiej Akademii Nauk – “Kongresy kobiet. Perspektywa historyczna”, panel dyskusyjny “Siła parasolek. Czy władza ma płeć?” oraz wykład motywacyjny dla pań: “Ty jesteś ważna” Marty Kaim, certyfikowanego trenera IFC, mentorki kobiet. Będą też inne atrakcje: występ Teatru Ocelot i charytatywna akcja Fundacji Kognitiv “Banany dla Rushooka”.

Konferencja już w najbliższy wtorek, 28 listopada, o godz. 17 w Hotelu Qubus. Wstęp wolny.

Dodaj komentarz

*

code