Opublikowany: śr, Sie 5th, 2020

Parking niezgody przy basenie w Jaworze (WIDEO)

Basen miejski w Jaworze już otwarty. Z zaproszenia na wakacyjne pluskanie skorzystała rekordowa liczba odwiedzających. W niedzielę setki aut parkowało gdzie popadnie – trudna do przejazdu stała się ul. Struga, padła decyzja o wpuszczeniu pojazdów na teren stadionu. Samochody zaparkowały na murawie boiska, na którym ćwiczą zawodnicy Kuźni Jawor. Na reakcję Zarządu Klubu nie trzeba było długo czekać.

Radość z otwarcia basenu przerwał incydent w związku z uruchomieniem (płatnego!) parkingu na murawie boiska. Prezes Klubu, Marcin Bieniusiewicz opublikował oświadczenie, w którym czytamy, że „…Zarząd MRKS Kuźnia Jawor domaga się od Burmistrza Miasta Jawora wyciągnięcia konsekwencji służbowych wobec administratora obiektu Dyrektora OSiR-u Pana Roberta Matkowskiego.” Dla piłkarzy murawa to rzecz święta. Pod adresem piłkarzy wpłynęło wiele wyrazów poparcia i komentarzy. Sprawą zainteresował się prezes DZPN, Andrzej Padewski. Dyrektor podokręgu Legnica DZPN osobiście udał się do działaczy. – Wizytowaliśmy ten obiekt ponad rok temu, gdy Kuźnia awansowała do czwartej ligi. Trwała budowa basenu i już wtedy zwracaliśmy uwagę na brak miejsc parkingowych. Otrzymaliśmy zapewnienie od przedstawicieli OSiR-u, że nie będzie z tym problemu i Klub na tym nie ucierpi bo wszystko jest zaplanowane – mówi dyrektor Adam Michalik. Stało się inaczej. Zarząd Kuźni ubolewa, że nikt z nimi nie konsultował ani nawet nie poinformował o sytuacji. O parkingu dowiedzieli się od mieszkańców, którzy nadsyłali zdjęcia i filmiki z wjeżdżającymi na murawę samochodami. W niedzielę po południu wnikliwi naliczyli ponad 130 samochodów. – Mamy żal do dyrektora Roberta Matkowskiego, liczyliśmy że powinien nas wspierać. Niestety, od lat nasze relacje są czasami nawet niestety utrudniające nasze codzienne funkcjonowanie. Chcielibyśmy, żeby ta współpraca była lepsza – powiedział nam prezes Kuźni, Marcin Bieniusiewicz. Dyrektor OSiR-u przebywa na urlopie. Nie udało nam się skontaktować z burmistrzem Emilianem Berą. Wśród licznych komentarzy burmistrz zapewnia prezesa Padewskiego: „Szanowny Panie, zwróciłem uwagę zarządcy obiektu, że ta sytuacja nie może mieć miejsca w przyszłości. Nawet względy bezpieczeństwa nie mogą tłumaczyć tego faktu. Pozdrawiam serdecznie”.

fot. redakcja/Czytelnicy RF

Materiał wideo TV Regionalna.pl:

 

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..