Park Linowy czynny do końca października

Fot. Tomasz Folta

Do czwartku 31 października włącznie czynny będzie Park Linowy w Lubinie. Przerwa jesienno-zimowa w działalności parku potrwa do przyszłego roku.

Od momentu uruchomienia Parku Linowego w Lubinie z jego atrakcji skorzystało około 40 tys. osób.

– Pogoda nam sprzyja, jest jeszcze ciepło, a prognozy są optymistyczne, dlatego postanowiliśmy, że park będzie czynny do końca października. Zrobiliśmy to także na prośby mieszkańców i jesteśmy gotowi na przyjęcie gości, a później zrobimy przerwę. Park Linowy otworzymy ponownie w kwietniu przyszłego roku, a o szczegółach będziemy informować – mówi Ewelina Haduch, kierownik Parku Leśnego w Lubinie.

Park Linowy działa od 23 sierpnia. Dostępne są w nim dwie trasy, których długość wynosi 260 metrów, a wysokość 13. Łatwiejsza ścieżka jest dostępna dla dzieci od 7 lat, a trudniejsza od 12.

– Oprócz dewastacji, sporym problemem jest to, że wiele osób w naszym parku nie sprząta po swoich pupilach. Zdarzają się także śmieci, które nie od razu trafiają do koszy. Prosimy o zwracanie uwagi na te problemy i informowanie o wszystkich niedogodnościach. Uczymy się samego parku i chcemy go ulepszać z myślą o mieszkańcach naszego miasta – dodaje Haduch.

Z atrakcji parku do 27 października można korzystać od wtorku do niedzieli od godziny 10 do 18. Zaś od 28 do 31 października park czynny będzie w godzinach 10-17. Oczywiście poza poniedziałkami.

Dodaj komentarz

*

code