Parafialny Wieszak Serca (WIDEO)

W Jaworskiej parafii pw. Miłosierdzia Bożego trwa charytatywna akcja „Wieszak Serca”. Obok kościoła przy ul. Starojaworskiej stanął namiot, do którego trafiają ubrania i buty przeznaczone dla potrzebujących. – Każdy może skorzystać z wizyty i wybrać coś dla siebie. Zachęcamy też darczyńców do oddawania odzieży, która zalega w szafach a nadaje się jeszcze do użytkowania – apeluje proboszcz, ks. Tomasz Czernik.

Akcja ma charakter charytatywny i jak najbardziej anonimowy. Namiot z ubraniami umiejscowiony jest w ustronnym miejscu aby zapewnić potrzebującym jak największy komfort. Do akcji włączyli się nie tylko parafianie, ale też inni mieszkańcy miasta. Namiot zaopatrzyli m.in. jaworscy policjanci, którzy zorganizowali zbiórkę ubrań i dostarczyli je do namiotu. Wieszaki zapełniły się w błyskawicznym tempie.

Do wzięcia są kurtki, żakiety, marynarki, koszule, spodnie. Kilka kartonów wypełniły się butami. Termin akcji jak się okazuje nie jest przypadkowy. – To może być doskonała forma jałmużny wielkopostnej, do której gorąco zachęcamy – podkreśla proboszcz Tomasz Czernik.
Więcej a akcji w materiale wideo TV Regionalna.pl:

 

Dodaj komentarz