Pakują paczki na finał (FOTO)

Głogowska drużyna Szlachetnej Paczki przygotowuje się do finału. Do Miejskiego Centrum Wspierania Rodziny darczyńcy przywożą już paczki, które podczas weekendu będą rozwożone do rodzin.

Adrenalina była do samego końca, bo jeszcze do wczoraj szukano darczyńców dla kilku rodzin. Na szczęście udało się znaleźć dobrych ludzi, którzy przygotowali paczki:

– Wczoraj w nocy znalazł nam się ostatni darczyńca. Ostatecznie mamy dwadzieścia dwie rodziny, które mają dwudziestu dwóch darczyńców – mówi liderka Szlachetnej Paczki, Anna Jeżewska.

Paczki już od wczoraj przywożone są do Miejskiego Centrum Wspierania Rodziny, gdzie znajduje się baza Szlachetnej Paczki:

– Fantastyczni ludzie pracują w Miejskim Centrum Wspierania Rodziny, dziewczyny jako wolontariuszki poświęcają swój czas. Siedzą tutaj od rana do wieczora  – opowiada dyrektor MCWR, Arleta Zawadzka.

Teraz rzeczy trzeba jeszcze popakować, aby trafiły do rodzin jako świąteczne prezenty. Gabaryty większości paczek będą całkiem spore:

– Mamy lodówki, pralki, piecyki elektryczne, łóżka, biurka, sprzęty kuchenne i oczywiście żywność i odzież. Potrzeby są różne, mniejsze i większe, ale wszystkie będą spełnione – mówi Anna Jeżewska.

 Weekend cudów, kiedy to paczki trafią do rodzin odbędzie się 8 i 9 grudnia.

.

Dodaj komentarz