Kiedy otworzą granice? Wiceminister podał możliwą datę

Wiceminister aktywów państwowych Artur Soboń w rozmowie na antenie Polskiego Radia zdradził, kiedy  mogłoby nastąpić otwarcie granic. Jego zdaniem prawdopodobną datą jest 15 czerwca, choć, jak zaznaczył przedstawiciel resortu, ostateczna decyzja należy do premiera Mateusza Morawieckiego.

Zapytany o przypuszczalną datę otwarcia granic wiceszef ministerstwa aktywów państwowych podkreślił, że jest to pytanie do premiera Mateusza Morawieckiego, który podejmie decyzje „po ocenie tych zagrożeń, jakie mogą z tego wynikać”.

Zdaniem Sobonia mogłoby to nastąpić 15 czerwca. – Pewnie byłoby dobrze, gdyby tak było, także dla naszych spółek. Mówię tu przede wszystkim o Polskiej Grupie Lotniczej i spółce LOT, które dzięki temu mogłyby (…) odżyć – uważa wiceminister.

Przypomnijmy, że kontrole graniczne na granicy wewnętrznej z krajami Unii Europejskiej zostały w Polsce wprowadzone 15 marca. Termin ten już kilkukrotnie był wydłużany. W świetle rozporządzenia ministra spraw wewnętrznych i administracji z 12 maja 2020 roku obecnie kontrole obowiązują do 12 czerwca.Granicę z Niemcami, Czechami, Słowacją i Litwą można przekraczać tylko w wyznaczonych miejscach. Nadal będą prowadzone kontrole w portach morskich i na lotniskach. Zostają również utrzymane ograniczenia dotyczące wjazdu cudzoziemców do Polski.

Dodaj komentarz