Opublikowany: śr, Paź 9th, 2019

Oszukali lubiniankę na pakunek z dolarami

62-letnia mieszkanka Lubina w wyniku działania oszustów straciła siedem tys. zł. Przestępcy wykorzystali presję czasu i łatwowierność kobiety.

Mieszkanka Lubina wracała z banku ze znaczną sumą pieniędzy. Na jednej z ulic podszedł do niej mężczyzna, który rzekomo przed chwilą znalazł pakunek wypełniony dolarami.

– Oszust zaproponował 62-latce podzielenie się znalezionymi pieniędzmi. W tym momencie podszedł do nich kolejny mężczyzna i oskarżył kobietę o kradzież. Oszuści wywołując zamieszanie sprawili, że kobieta wykonywała wszystkie ich polecenia – informuje asp. szt. Sylwia Serafin z lubińskiej policji.

Następnie kobieta dała mężczyźnie swoje pieniądze do przeliczenia. Gdy sprawcy oddalili się z miejsca, lubinianka spostrzegła, że brakuje jej 6900 zł. Wtedy zawiadomiła policję.

– Apelujemy o rozwagę i czujność. Warto na ten temat rozmawiać z seniorami. Oszustwa metodą „na policjanta” czy „na wnuczka” to prawdziwa plaga. Metody oszustów cały czas się zmieniają i niestety są nadal skuteczne – dodaje Serafin.

Za oszustwo grozi kara pozbawiania wolności od sześciu miesięcy do ośmiu lat więzienia.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..