Opublikowany: czw, Lis 1st, 2018

Oświetlą niebezpieczne przejścia dla pieszych

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem to jeszcze w tym roku dwa przejścia dla pieszych przy ul. Wojska Polskiego w Złotoryi zostaną oświetlone. Projekty są już gotowe. Miejscowy ratusz szuka wykonawców tej inwestycji.

Nowe oświetlenie ma zostać zamontowane przy skrzyżowaniach z ulicami Hożą („zebra” z azylem, przy pizzerii) i Sosabowskiego. Pierwsze z nich należy do jednych z najbardziej niebezpiecznych w mieście. Nie raz dochodziło tam do potrąceń pieszych, w tym dwukrotnie na początku stycznia tego roku. Pisaliśmy o nich m.in. tutaj i tutaj. Najgorzej jest porą jesienno-zimową, gdy szybciej zapada zmrok, a zmienne warunki pogodowe ograniczają widoczność. Kierowcy mają często problem, żeby dostrzec pieszych, zwłaszcza tych, którzy noszą ubrania w ciemnych barwach.

Doświetlenie powinno zdecydowanie poprawić bezpieczeństwo na przejściach. Urząd Miejski w Złotoryi zleci zamontowanie po obu stronach jezdni dodatkowych lamp. Jasny snop światła będzie skierowany wyłącznie na pasy, tak by osoba wchodząca na przejście lub już po nim idąca była widoczna dla kierowców z daleka.

– Inwestycję zgłosiliśmy trzy tygodnie temu do starostwa, od dziś możemy zlecać jej realizację. Sondujemy aktualnie rynek wykonawców. Prace przy montażu lamp powinny przebiegać szybko i sprawnie, bo od strony technicznej jesteśmy przygotowani do tego zadania. Wstępne prace zostały wykonane podczas niedawnej modernizacji ul. Wojska Polskiego. Wykonawca robót zamontował wtedy pod jezdnią przy przejściach przepusty, którymi będzie można poprowadzić kable zasilające lampy – mówi zastępca burmistrza Andrzej Ostrowski.

Koszt doświetlenia jednego przejścia to wydatek rzędu 20-30 tys. zł.

Oświetlone ma zostać inne przejście dla pieszych znajdujące się przy ul. Wojska Polskiego obok “jamnika”. Tam także kilka razy dochodziło do potrąceń pieszych. Ratusz zapowiada, że przejście to zostanie przebudowane i doświetlone w przyszłym roku podczas modernizacji skrzyżowania na pl. Reymonta i budowy ronda.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..