Ostrzeżenie o oblodzeniu i gołoledzi

Fot. Pixabay

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed marznącymi opadami śniegu i deszczu ze śniegiem. W związku z tym dzisiejszej nocy na drogach i chodnikach w naszym regionie może pojawić się oblodzenie i gołoledź.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia obowiązuje na terenie Dolnego Śląska. Prognozowane są opady deszczu, deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu. W związku z ujemnymi temperaturami, opady te mogą zamarzać.

– Temperatura minimalna będzie wynosiła jeden stopień Celsjusza poniżej zera. Przy gruncie może być jeszcze niższa. Na terenie Dolnego Śląska spodziewane są dodatkowo opady. Ostrzeżenie obowiązuje od godz. 22 w piątek do 8 nad ranem w sobotę – informuje Piotr Ojrzyński, dyżurny synoptyk IMGW.

Marznące opady mogą powodować oblodzenie nawierzchni dróg i chodników. Może to utrudnić warunki do jazdy samochodem oraz poruszania się.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..