Ostrzeżenie przed burzami z gradem i silnym wiatrem

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed kolejnymi burzami z obfitymi opadami deszczu i silnym wiatrem. W naszym regionie może wiać do 70 km/h, także należy zdjąć wszystkie rzeczy z balkonów i nie parkować aut pod drzewami.

Ostrzeżenie drugiego stopnia obowiązuje na terenie Dolnego Śląska. To oznacza, że zjawiska pogodowe mogą być niebezpieczne i powodować straty materialne oraz zagrożenie dla zdrowia i życia.

Prognozowane są opady deszczu. Okresami mogą być bardzo intensywne, od 45 do 60 mm. W trakcie opadów mogą występować burze z gradem i porywami wiatru do 70 km/h. Możliwe są krótkotrwałe, ale gwałtowne wzrosty wód w rzekach oraz lokalne podtopienia.

W związku z tym służby zarządzania kryzysowego zalecają ściągnięcie wszystkich rzeczy z balkonów oraz nie pozostawianie samochodów pod drzewami.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..