Ostatnie pożegnanie Józefa Szatkowskiego

24 lipca w wieku 74 lat odszedł do wieczności Józef Szatkowski. Odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi przez Prezydenta RP za działalność społeczną. Wieloletni dyrektor kopalń, prezes Klubu Sportowego BAZALT Piotrowice, Honorowy Członek Ligi Obrony Kraju i Straży Pożarnej, radny powiatowy i członek Zarządu Powiatu. W sobotę odbyły się uroczystości pogrzebowe.

W ostatnim pożegnaniu ś.p. Józefa Szatkowskiego udział wzięli przedstawiciele różnych środowisk z całego powiatu. W galowych mundurach przybyli pracownicy kopalni Winna Góra. Dzieci i młodzież ze Szkoły Podstawowej w Piotrowicach stawili się z pocztem sztandarowym. Licznie przybyli działacze lewicy oraz sportowcy z Klubu Sportowego Bazalt Piotrowice. Były delegacje rady sołeckiej oraz Towarzystwa Miłośników Piotrowic.

Nabożeństwo żałobne odprawił ks. Prałat Waldemar Hawrylewicz, który wspomniał o wkładzie i zaangażowaniu ś.p. Józefa Szatkowskiego w budowę nowo powstającego kościoła przy ul. Jana Pawła II. Słowo pożegnalne nad grobem wygłosił były wójt gminy Męcinka Zbigniew Przychodzeń, który składając rodzinie kondolencje dziękował za lata wspaniałej i owocnej współpracy ze Zmarłym. Pokój Jego duszy.

.

Fot. Daniel Śmiłowski

Dodaj komentarz