Legnicki magistrat przypomina, że dobiega już końca piętnastodniowy termin składania wniosków do Legnickiego Budżetu Obywatelskiego 2018. Dotychczas wpłynęło ich ponad 30 ze wszystkich obszarów miasta. Można je złożyć do jutra – 5 kwietnia.
Dotąd najwięcej pomysłów zgłosili mieszkańcy Starego Miasta. Łącznie siedem. – Wśród proponowanych do realizacji na przyszły rok w całym mieście lokalnych inwestycji infrastrukturalnych są: tereny rekreacyjne i wypoczynkowe, siłownie plenerowe, zagospodarowanie wnętrz podwórkowych, chodniki, place zabaw, a nawet wyposażone w najnowocześniejsze, inteligentne technologie miejsce integracji i sąsiedzkich spotkań – wylicza Arkadiusz Rodak, rzecznik prasowy prezydenta Legnicy.
Wnioski są przyjmowane do środy, 5 kwietnia, do godziny 15.30 w punkcie informacyjnym LBO (Ratusz, parter, pokój nr 2, tel. 76 72 12 177). Również do tego dnia, ale do północy, przesyłać można wnioski wygenerowane elektronicznie na adres lbo@legnica.eu.
Z kolei do 7 kwietnia (do godz. 15.30) jest czas na ewentualne uzupełnienie wniosków i składanie list poparcia projektu ze strony 20 współmieszkańców, jeśli wcześniej taka lista nie była złożona. Uzupełnień należy dokonać również w punkcie konsultacyjnym LBO w Ratuszu.
Od 10 kwietnia do 31 maja analizą wniosków zajmować się będzie Zespół Technicznej Oceny Projektów.




