Ostatnie formalności i wprowadzą się do mieszkań

Rozpoczęło się zasiedlanie budynku komunalnego przy ul. Hubala 20ab w Polkowicach. Zanim jednak lokatorzy wprowadzą się do swoich mieszkań, muszą dopełnić jeszcze kilka formalności.

– Zakończona została weryfikacja osób, którym przydzielono mieszkania w tym budynku i jesteśmy w trakcie wydawania skierowań na podpisanie umów najmu w Polkowickim  Przedsiębiorstwie Komunalnym – informuje Bożena Maciejowska, dyrektor Wydziału Zdrowia, Spraw Społecznych i Mieszkaniowych w urzędzie gminy.

Jak podkreśla dyrektor PPK Grzegorz Kowalski, warunkiem podpisania umowy najmu jest wpłacenie kaucji, która uzależniona jest od wysokości czynszu. Dopiero wtedy lokatorzy dostaną klucze do mieszkań. Ci, którzy znajdują się w nieco trudniejszej sytuacji finansowej, mogą wnioskować o rozłożenie kaucji na raty. Muszą tylko złożyć w PPK podanie wraz z opinią Ośrodka Pomocy Społecznej lub innych instytucji o swojej sytuacji materialnej.

Jednocześnie trwa ponowna weryfikacja osób, które zostały zakwalifikowane do przydziału mieszkań w budynkach przy ul. Wojska Polskiego. Jak wyjaśnia Bożena Maciejowska, jest to konieczne, gdyż lista ta powstała w ubiegłym roku i „przez ten czas sytuacje życiowe niektórych osób mogły ulec zmianie, co mogło wpłynąć na spełnienie kryteriów kwalifikujących do przydziału”. Pierwsi lokatorzy budynku przy ul. Wojska Polskiego 5a-e powinni się wprowadzić już na początku listopada. Nieco dłużej muszą poczekać osoby, które dostały przydziały na mieszkania w budynku przy ul. Wojska Polskiego 3a-e. Zależy to od uzyskania pozwolenia na użytkowanie.

Do zasiedlenia gotowe są też mieszkania przy ul. Jana Pawła II, ale najpierw także trzeba zweryfikować listę osób, które wstępnie zostały zakwalifikowane do przydziału lokali.

Fot. UR

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..