Ostatnie dni na rozliczenie PIT

Za trzy dni minie termin złożenia rocznego rozliczenia podatkowego. Pracownicy administracji skarbowej dyżurują dzisiaj na infolinii, by odpowiedzieć na pytania osób, które dopiero szykują się do wypełnienia swojego PIT-u lub skorzystania z nowej usługi Twój e-PIT.

W urzędach skarbowych w całym kraju trwa akcja, w ramach której urzędnicy, eksperci podatkowi pomagają podatnikom przygotować zeznanie podatkowe. Osoby, które chcą złożyć deklarację PIT elektronicznie, a nie mają dostępu do komputera i internetu w domu lub potrzebują pomocy w wypełnieniu formularza, mogą skorzystać z udostępnionych w urzędach skarbowych stanowisk komputerowych z bezpłatnym dostępem do internetu.

Dzisiaj do godziny 13.oo czynna będzie infolinia Krajowej Informacji Skarbowej. Konsultanci będą odpowiadać na pytania związane z rozliczeniem rocznym pod numerami telefonów: 801 055 055 (z tel. stacjonarnych) lub 22 330 03 30 (z tel. komórkowych i dla połączeń zza granicy). Oprócz tego na infolinię można dzwonić też w dni powszednie, w godzinach od 7 do 18.

Przydatne informacje dotyczące rozliczenia, w tym aktualne komunikaty, dokumenty, formularze, broszury czy przewodniki znajdują się na stronach internetowych Ministerstwa Finansów, izb i urzędów skarbowych. Na stronie www.podatki.gov.pl znajdują się również najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi związane z usługą Twój e-PIT.

Podatnicy mogą też zadać pytanie e-mailem:

  • pomoc przy usłudze Twój e-PIT – pytania dot. usługi Twój e-PIT można przesyłać na adres e-mail: info.epit@mf.gov.pl
  • pomoc techniczna Portalu Podatkowego – pomoc ws. problemów technicznych przy obsłudze systemu e-Deklaracje pod adresem e-mail: info.e-deklaracje@mf.gov.pl
  • pomoc konsultanta KIS – pytania można przesyłać wypełniając formularz na Portalu Podatkowym: https://www.podatki.gov.pl/zadaj-pytanie/pytanie-e-mail/
  • czat z konsultantem KIS – dostępny od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-16.00. Rozmowa odbywa się z wykorzystaniem specjalnego formularza online: https://webchat.mf.gov.pl/chat.html.
Wyświetlonych 1 komentarzy
Wyraź swoją opinię
  1. Dziurawiec pisze:

    A gdzie informacja, że od tego roku nie trzeba samemu rozliczać PITa?

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..