Opublikowany: pt, Wrz 27th, 2019

Ostatnia odsłona SREBRA

40. edycja Legnickiego Festiwalu SREBRO za nami, ale obchody jego jubileuszu wciąż trwają. Niebawem ostatnia odsłona, którą będzie wystawa “Moim zdaniem…”. Zaprasza Galeria Sztuki w Legnicy.

“Moim zdaniem…” to wystawa pod wieloma względami wyjątkowa, odmienna od tych, które zazwyczaj można podziwiać w galeriach, gdzie wartość estetyczna, forma i funkcjonalność są najważniejsze, natomiast treść jest stosunkowo mało istotna. Tutaj autorzy poprzez biżuterię czy obiekty złotnicze wypowiadają swoje zdanie na różnorodne i dowolnie wybrane tematy, od polityki i zagadnień społecznych poczynając, poprzez relacje międzyludzkie, a na subiektywnych reakcjach na różne zjawiska kończąc. Założeniem organizatorów od początku było to, że biżuteria czy obiekt powinny zawierać czytelny komunikat. Dlatego każda z prac ma swój tytuł, część jest również opatrzona dłuższym lub krótszym komentarzem autorskim. Dzięki temu intencje i uczucia wyrażone w pracach są czytelne, wyzwalają w odbiorcach emocje, prowokują reakcje intelektualne, inicjują dialog między obiektem, jego twórcą i odbiorcą.

Kuratorami wystawy są Mariusz Pajączkowski – artysta, twórca biżuterii, założyciel Galerii Otwartej w Sandomierzu oraz Marek Nowaczyk – artysta, historyk sztuki, kurator, współzałożyciel Stowarzyszenia Twórców Form Złotniczych, a przede wszystkim organizator I Ogólnopolskiego Przeglądu Form Złotniczych SREBRO w Legnicy, który zapoczątkował historię Legnickiego Festiwalu SREBRO. Obydwaj będą obecni na finisażu wystawy 25 października o godzinie 18, a po części oficjalnej, ok. godz. 18:45 organizatorzy zapraszają na spotkanie, podczas którego kuratorzy opowiedzą nie tylko więcej o samej wystawie „Moim zdaniem”, ale również o historii legnickich edycji „Srebra”, których legendę współtworzyli i współtworzą.

Wcześniej, o godz. 17 odbędzie się oprowadzane zwiedzanie wystawy „40 lat Srebra w Legnicy”, która stanowi sentymentalną wyprawę śladami legnickiego SREBRA. Zbiórka w Otwartej Pracowni Sztuki (Chojnowska 19), gdzie prezentowana jest wystawa dokumentująca 40-letnią historię legnickiego festiwalu.

Wstęp na wszystkie wydarzenia wolny.

Źródło: Galeria Sztuki w Legnicy

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..