Ostatni weekend ferii. Uwaga na drogach

Przed nami weekend wieńczący zimowy wypoczynek dzieci i młodzieży. Policjanci w całym regionie spodziewają się zwiększonego ruchu na drogach, dlatego apelują do wszystkich uczestników ruchu: zróbmy wszystko, by wrócić z ferii bezpiecznie.

Funkcjonariusze uczulają kierowców, by ci zachowali ostrożność i zadbali o bezpieczeństwo wszystkich osób podróżujących ich samochodem. Apelują jednak również do pasażerów, którzy powinni zwrócić szczególną uwagę na zachowania kierowców.

– Ferie zimowe dobiegają końca, a w związku z tym funkcjonariusze spodziewają się większego ruchu na drogach. Z zorganizowanych zimowisk będą powracały nie tylko dzieci i młodzież, ale z wypoczynku będą wracały również całe rodziny – przypomina st. sierż. Anna Tersa.

Stróże prawa zapewniają, że są przygotowani do działań, które mają zminimalizować ryzyko kolizji i wypadków. – Policjanci będą pełnić służbę w pojazdach oznakowanych i nieoznakowanych z wideorejestratorami, laserowymi miernikami prędkości i alkotestami. W trakcie prowadzonych kontroli drogowych, policjanci sprawdzą między innymi dokumentację kierowcy, sposób przewożenia osób i ładunku oraz stan trzeźwości kierowców – wylicza st. sierż. Tersa.

Policjanci zaznaczają, że w trakcie nadchodzącego weekendu będą wnikliwie przyglądać się stanowi technicznemu kontrolowanych aut. Zadbajmy więc, by powrót do domu był bezpieczny zarówno dla nas, jak i innych podróżujących.

Dodaj komentarz

*

code