Opublikowany: pt, Sie 31st, 2018

OSP Jawor nadal w systemie (FOTO, WIDEO)

Wspólnie z Komendantem Powiatowym Państwowej Straży Pożarnej w Jaworze mł. bryg. Waldemarem Sarlejem, prezesem Zarządu Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Jaworze Janem Grygorcewiczem i Prezesem OSP Jawor Henrykiem Kędziorą burmistrz Emilian Bera podpisał porozumienie o włączeniu na kolejne pięć lat jednostki OSP Jawor do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego.

KSRG zrzesza flagowe jednostki, które realizują zadania ochrony przeciwpożarowej w pełnym zakresie. Oprócz gaszenia pożarów strażacy przygotowani są do interwencji w przypadku zagrożenia chemicznego, ekologicznego, wysokościowego oraz ratownictwa medycznego.

– Nasza jednostka weszła do systemu w maju 2014 r. Dzisiejsze porozumienie to także forma podsumowania. Strażacy wykazali się dużą aktywnością i skutecznością w działaniu, stąd decyzja o przedłużeniu naszej obecności w KSRG – mówi prezes OSP, druh Henryk Kędziora. – Jest to ważne porozumienie w celu zapewnienia mieszkańcom Jawora i powiatu bezpieczeństwa. Dziękuję strażakom za owocną współpracę i życzę tyle samo wyjazdów, co powrotów – mówi burmistrz Bera. Obecność jednostek w systemie jest weryfikowana co pięć lat.

Galeria zdjęć:

fot. Daniel Śmiłowski

Materiał wideo TV Regionalna:

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..