Osioł stawia na Senegal

Dziś większość Polaków żyje mundialem i spotkaniem naszej drużyny z Senegalem. W zakładach bukmacherskich faworytem jest Polska. Niestety zagorzały wielbiciel piłki z lubińskiego zoo, osioł Olimp, zwany Olkiem tym razem nie miał dla nas dobrych wiadomości. Po długich wahaniach wybrał miskę oznaczoną flagą naszych przeciwników. Postanowiliśmy jednak też sprawdzić, jaki rezultat meczu typują lubińscy sportowcy.

Dziś polska drużyna zagra pierwszy mecz w ramach Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej, które rozgrywane są w Rosji. Większość lubinian, tak jak inni Polacy, żyje przede wszystkim tym spotkaniem. Można to dostrzec między innymi na ulicach naszego miasta. Mieszkańcy ozdabiają biało-czerwonymi barwami swoje samochody, domy, a także balkony.

Nie ma chyba osoby, która głośno przyznałaby, że mecz wygra Senegal. Dominuje typ: zwyciężą Polacy. O remisie nikt nie wspomina. W zakładach bukmacherskich faworytem jest również nasza drużyna. Za każdą postawioną na nią złotówkę można wygrać 1,41 zł. W razie zwycięstwa Senegalu zyskamy 2,35 zł. Zaś za remis bukmacherzy płacą 2,15 zł.

Niestety osioł Olek z lubińskiego zoo tym razem nie stawia na Polskę. Tak jak w czasie mistrzostw Europy, pracownicy Centrum Edukacji Przyrodniczej poprosili go o wytypowanie zwycięzców. Wtedy, po chwili wahania, wybrał talerz z jedzeniem oznaczonym polską flagą. Dziś było zupełnie inaczej. Olek chodził wokół krzeseł, na których stały miski z jedzeniem. Podgryzał siedziska, a potem skierował się wprost do tego z flagą… Senegalu. Wśród opiekunów osiołka słychać było pomruk zawodu. Na koniec zwierzak dobrał się również do miski przy polskiej fladze, przewracając krzesło, na którym stała.

– Olimp był dziś niezdecydowany – uśmiecha się Agata Bończak, dyrektor Centrum Edukacji w Lubinie. – Bardzo lubi grać w piłkę, dlatego wybraliśmy go, by wytypował zwycięzcę dzisiejszego meczu, ale najwyżej następnym razem wybierzemy inne zwierzę z naszego zoo. Ja obstawiam wynik dwa do jednego dla nas – dodaje.

Pozytywnie co do wyniku dzisiejszego meczu są również nastawieni lubińscy sportowcy. Kilku z nich poprosiliśmy o podanie swoich typów.

– Obstawiam dwa do jednego dla Polski – uśmiecha się Kaja Załęczna, wychowanka Metraco Zagłębia Lubin i reprezentantka Polski, która dzisiejszy mecz będzie oglądać wraz z rodziną w domu. – Co do strzelców bramek, to według mnie gole zdobędą Piotr Zieliński i Robert Lewandowski – dodaje.

Taki sam wynik typuje Filip Jagiełło, wychowanek KGHM Zagłębia Lubin grający na pozycji pomocnika, obstawia tylko innego strzelca. – Myślę, że Polska wygra dwa do jednego. Bramki zdobędą według mnie Robert Lewandowski i Kamil Grosicki – przyznaje.

Większe szanse polskim piłkarzom daje też prezes lubińskiego klubu piłkarskiego Mateusz Dróżdż. – Dzisiejszy mecz nie będzie łatwy, ale obstawiam, że będzie trzy do jednego dla biało-czerwonych – mówi prezes KGHM Zagłębia Lubin, który mecz obejrzy wspólnie z młodymi adeptami Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębia Lubin występującymi w rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorów do lat piętnastu

Żadnych szans zaś na strzelenie gola nie daje Senegalowi Marcin Kryś, reprezentant młodzieżowej kadry narodowej i były zawodnik siatkarskiego Cuprum Lubin. – Obstawiam dwa do zera dla reprezentacji Polski – mówi z przekonaniem.

A Wy jak obstawiacie: wygrają Polacy czy Senegalczycy? Piszcie w komentarzach. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17, ale o tym chyba nie trzeba nikomu przypominać.

Kolejne mecze na mistrzostwach świata w Rosji biało-czerwoni zagrają z Kolumbią – 24 czerwca i Japonią – 28 czerwca.

współpraca MISZ

Fot. MRT

Dodaj komentarz

*

code