Osiemnastolatek na „podwójnym gazie”. I już z zakazem

Ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie miał 18-latek zatrzymany przez policjantów ze złotoryjskiej drogówki. Jak się okazało, ma on też sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Nastoletni kierowca został zatrzymany do kontroli drogowej po północy, zaraz po tym jak na ul. Grunwaldzkiej w Złotoryi, na widok radiowozu, nagle skręcił na pobliski plac.

– W rozmowie z 18-latkiem funkcjonariusze poczuli wyraźny zapach alkoholu, stąd też postanowili sprawdzić jego stan trzeźwości – informuje st. sierż. Dominika Kwakszys z KPP w Złotoryi. – Alkomat wskazał prawie 1,5 promila. Dodatkowo okazało się, że nastolatek posiada sześciomiesięczny sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Co więcej, jego auto nie miało aktualnych badań technicznych. Policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny samochodu. O dalszym losie 18-latka zdecyduje sąd. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, za popełnione przestępstwa grozi mu do 5 lat więzienia.

Policja przypomina, że kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu to przestępstwo, za które odpowiada nie tylko kierowca, ale też pasażerowie i inni użytkownicy dróg. Nietrzeźwemu kierowcy trzeba zabrać kluczyki, potem zadzwonić pod numer alarmowy 112 i poinformować funkcjonariuszy o swoich przypuszczeniach.

Fot. Ilustracyjne

Dodaj komentarz

*

code