Osiedlowe i wiejskie inwestycje w gminie Polkowice   

Na polkowickim osiedlu Owocowym zakończyły się inwestycje drogowe, a na terenach wiejskich te związane z oświetleniem. W sumie, kosztowały one ponad 3,5 miliona złotych.

Mieszkańcy ulic Cytrynowej, Czereśniowej, Gruszkowej i Owocowej mają nową drogę, ciągi pieszo-rowerowe, miejsca postojowe, a także wjazdy na posesje.

– Budowa dróg wewnętrznych, ulic: Gruszkowej, Czereśniowej, Cytrynowej i odcinka ulicy Owocowej stworzyła spójny i kompletny system nowoczesnych dróg osiedlowych – informuje Beata Więckowska-Wańczyk, p.o. kierownika Referatu Inwestycji w Urzędzie Gminy Polkowice. – Zostały spełnione oczekiwania mieszkańców w zakresie nie tylko komunikacji samochodowej, ale i także bezpiecznej komunikacji pieszych i rowerzystów – dodaje.

Cała inwestycja kosztowała nieco ponad 3,5 miliona złotych.

Z kolei, na terenach wiejskich inwestycje związane były z budową oraz modernizacją oświetlenia. W Suchej Górnej zamontowano nowe oświetlenie na odcinku ul. Żurawiej, a ul. Leśną doświetlono. W sumie, przybyło we wsi jedenaście nowych lamp.

W Kaźmierzowie zmodernizowano istniejące oświetlenie. Stare oprawy 23 lamp zastąpiły ledowe.

– Budowa nowego oświetlenia oraz wymiana starych opraw na nowoczesne wpływa na poprawę jakości oświetlenia dróg i terenu, a tym samym na poprawę bezpieczeństwa mieszkańców i użytkowników dróg – zapewnia Beata Więckowska-Wańczyk i dodaje: – Zastosowanie technologii LED wpisuje się w katalog tzw. „zielonych zamówień”, czyli stosowania rozwiązań przyjaznych środowisku. Mowa tu zarówno o znacznie niższym niż w przypadku opraw sodowych czy metahalogenowych zużyciu energii elektrycznej, jak i o ograniczeniu zanieczyszczenia przestrzeni światłem.

Inwestycje w obu miejscowościach kosztowały nieco ponad 70 tysięcy złotych.

Fot. UG Polkowice

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..