Orla i Orkan na plus, Stal postawiła się Apisowi!

Za nami pierwsza kolejka Sport Tracki IV ligi grupy zachodniej. Nie była ona zbyt udana dla drużyn z naszego regionu. Zwycięstwo zanotowały jedynie Orla Wąsosz i Orkan Szczedrzykowice, który pokonał Olimpię Kowary 3:1. Duży udział w tym miał udział Damian Wójcik, który obronił w spotkaniu dwa rzuty karne.

Najbardziej szalony przebieg miało spotkanie zespołów z innego regionu, czyli starcie Karkonoszy Jelenia Góra z AKS-em Strzegom. Do 53. minuty gospodarze prowadzili 3:0, jednak później stało się coś totalnie szalonego. W ciągu dwunastu minut AKS zdobył pięć bramek i ostatecznie wygrał spotkanie 3:5.

Swoje spotkania wygrały natomiast Orla Wąsosz i Orkan Szczedrzykowice. Ci pierwsi pokonali na wyjeździe Olimpię Kamienna Góra 1:2, a wszystkie bramki padły pomiędzy 68 a 74 minutą. Dla podopiecznych Piotra Bolkowskiego trafienia zanotowali Konrad Węglarz oraz Krzysztof Kendzia. Jak już wspomnieliśmy zwycięstwo łatwo nie przyszło również Orkanowi, który pokonał spadkowicza z III ligi Olimpię Kowary. Prawdziwe show w spotkaniu zaliczył były bramkarz Odry Ścinawa, a aktualnie goalkipper Orkana – Damian Wójcik, który obronił dwa rzuty karne, dzięki czemu miał spory udział w zwycięstwie swojego zespołu.

Wygrać natomiast nie udało się Odrze-Total Ścinawa. Podopieczni Tomasza Wołocha prowadzili z Nysą Zgorzelec po trafieniu Michała Piechuty, jednak po przerwie zdobyli drugą bramkę. Niestety było to trafienie samobójcze, dzięki czemu goście wrócili do domów z jednym punktem.

Pozostałe drużyny z naszego regionu niestety rozgrywki zainaugurowały bez zdobyczy punktowych. Bardzo dobrze na tle silnego rywala spisała się Stal Chocianów, która długimi fragmentami meczu była zespołem lepszym od Apisu Jędrzychowice, który nie ukrywa, że jego celem jest awans do III ligi. Niestety chocianowianie w końcówce dali się zaskoczyć z rzutu wolnego, z którego bezpośrednio bramkę zdobył Wojciech Glanc. Porażkę zanotowały także rezerwy Chrobrego, które udały się na spotkanie Giebułtowa. Obydwie drużyny w pierwszej połowie zdobyły po dwie bramki, a gospodarze decydujący cios zadały dopiero w 86. minucie, dzięki czemu zainkasowali komplet punktów.

Dwaj nasi pozostali przedstawiciele zanotowali porażki do zera. Sparta Grębocice na wyjeździe uległa Górnikowi Boguszów-Gorce, którą nie dawno w meczu sparingowym wysoko pokonała Kuźnia Jawor zaś Górnik Złotoryja okazał się słabszy od Włókniarza Mirsk.

Komplet wyników Sport Track IV ligi (grupa zachodnia)

Górnik Boguszów-Gorce – Sparta Grębocice 1:0
Bramki: Konrad Zwolenik (24′)

Karkonosze Jelenia Góra – AKS Strzegom 3:5
Bramki: Daniel Gałach (30′), Oskar Giziński (36′), Tomasz Woźniczka (53′) – Dominik Radziemsski (55′ i 67′), Michał Skrypak (56′ i 62′), Przemysław Grosiak (57′)

Odra-Total Ścinawa – Nysa Zgorzelec 1:1
Bramki: Michał Piechuta – Trawka (samobójcza)

Olimpia Kamienna Góra – Orla Wąsosz 1:2
Bramki: Przemysław Powiertowski (74′) – Konrad Węglarz (68′), Krzysztof Kendzia (73′)

Orkan Szczedrzykowice – Olimpia Kowary 3:1
Bramki: Adam Wasilewski, Dawid Śliwiński, Tomasz Kociszewski – Mateusz Zatylny

Stal Chocianów – Apis Jędrzychowice 0:2
Bramki: Wojciech Glanc (90+2), Jakub Chrzanowski (90+6)

Włókniarz Mirsk – Górnik Złotoryja 2:0
Bramki: Łukasz Żukowski (24′), Jakub Dasiak (63′)

Sudety Giebułtów – Chrobry II Głogów 3:2
Bramki: Kamil Kurianowicz (11′ i 13′), Sebastian Andruchów (86′) – Michał Bednarski (6′), Patryk Obiała (41′)