Opublikowany: pt, Kwi 26th, 2019

Oprócz zwykłych pociągów pojadą również ekspresowe?

Czy oprócz zwykłych połączeń kolejowych na Dolnym Śląsku powinny kursować także regionalne pociągi ekspresowe? Opinię Dolnoślązaków w tej sprawie chce poznać Tymoteusz Myrda, członek zarządu województwa dolnośląskiego odpowiedzialny za transport. Pytanie zadał na swoim profilu na Facebooku. Choć nie są to oficjalne konsultacje społeczne, to władze województwa rzeczywiście rozważają wprowadzenie pociągów ekspresowych.

– To luźne zapytanie, sonda, w której może wypowiedzieć się każdy. Nie jest to związane z żadnymi oficjalnymi działaniami – przyznaje Tymoteusz Myrda.

Na jego profilu na Facebooku swoją opinię wyraziło na razie kilkaset osób. Większość jest za wprowadzeniem pociągów ekspresowych, które zatrzymywałyby się tylko na głównych przystankach Dolnego Śląska.

Myrda przyznaje, że władze województwa prowadzą analizy nad uzupełnieniem oferty Kolei Dolnośląskich, aby oprócz istniejących połączeń wprowadzić szybkie kursy.

– Chodzi o uzupełnienie istniejącej oferty, a nie eliminacje połączeń. Dotyczyłoby to dużych, odleglejszych miejscowości, czyli tras do Wrocławia z: Lubina, Głogowa, Bolesławca, Milicza czy Zgorzelca – wylicza Tymoteusz Myrda. – Skróciłoby to czas przejazdu o piętnaście, dwadzieścia minut. Dzięki temu na przykład pociąg z Lubina do Wrocławia jechałby 57 minut, a nie godzinę i dwadzieścia minut zatrzymując się na wszystkich przystankach. Koleje mazowieckie czy niemieckie też obok połączeń zwykłych mają ekspresowe – dodaje.

Facebookowa ankieta członka zarządu województwa dolnośląskiego potrwa do końca kwietnia.

źródło: Lubin.pl

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..