Opakowania papierowe na żywność – kiedy warto się w nie zaopatrzyć?

Opakowania jednorazowe na żywność to rzecz z której każdy z nas co jakiś czas korzysta, czy to w domu czy też zamawiając posiłek z restauracji. Dlaczego warto zdecydować się na ich wersje papierowe, zamiast plastikowych czy innych? Kiedy papierowe talerze czy kubki mogą nam się przydać w domu, a kiedy dobrze je mieć do zastosowań firmowych? Czy papier jest najlepszą z dostępnych opcji?

 

1. Papierowe opakowania i naczynia do domu

2. Papierowe opakowania i naczynia do firmy

3. Czemu warto wybrać papierowe wersje jednorazowych opakowań?

 

Papierowe opakowania i naczynia do domu

Talerze papierowe i inne elementy zastawy możemy z powodzeniem wykorzystać w domu podczas różnych nietypowych wydarzeń. Jeżeli planujemy grilla w ogrodzie lub nieco większą domówkę i boimy się o potłuczenie wielorazowych naczyń lub po prostu nie chcemy sprzątać stosu brudnych kubków, talerzyków i sztućców po zabawie, papierowe zamienniki sprawdzą się więcej niż dobrze. Dodatkowo nie ryzykujemy przypadkowego skaleczenia, jeżeli ktoś zbije szklankę czy talerz i sprzątając przypadkiem się zatnie, co jest szczególnie dużym plusem jeżeli w zabawie lub spotkaniu mają uczestniczyć także dzieci.

 

Papierowe opakowania i naczynia do firmy

Naczynia i opakowania z papieru to również dobry sposób na przygotowywanie posiłków do zabrania na wynos, jeżeli prowadzimy restaurację czy bar. Dzięki temu klienci łatwo będą w stanie zabrać swój posiłek, a jednocześnie nie będziemy musieli się martwić o nadmierne zużycie opakowań plastikowych. Papierowe kubki świetnie sprawdzą się również we wszelkiego rodzaju kawiarniach czy punktach w sklepach, gdzie można zamówić świeżą kawę na wynos. Wiele użytecznych produktów z tej kategorii znajdziesz na stronie: https://www.opakowanianawynos.pl/163-pojemniki-obiadowe.

 

Czemu warto wybrać papierowe wersje jednorazowych opakowań?

Zdecydowanie się na naczynia i opakowania papierowe ponad plastikowe czy styropianowe to nie tylko kwestia oszczędności samej w sobie. Wybierając bardziej naturalny surowiec przyczyniamy się do redukcji zużycia materiałów sztucznych, które potrzebują więcej czasu na przetworzenie czy recykling. Dzięki temu więc sami jesteśmy bardziej ekologiczni, a także możemy zyskać uznanie w oczach tych klientów, którzy również zwracają uwagę na to, w jakich opakowaniach są przygotowywane ich zamówienia. W przypadku domowego zastosowania nie musimy się także martwić o to, gdzie przechować większą ilość śmieci, ponieważ papier można łatwo podrzeć i nie zabierze nam on tyle miejsca co plastik.

Dodaj komentarz

*

code