Jaki olbrzym wylądował w Parku Wrocławskim?

Jest wyższa od parkowych latarni, a pod jej skrzydłami skryłaby się cała grupa przedszkolaków. W Parku Wrocławskim trwają ostatnie prace przy konstrukcji imponującej, prehistorycznej figury. Jaki gatunek przedstawia? Dowiemy się już wkrótce!

Prehistoryczny olbrzym w gigantycznych kawałkach przyjechał do Parku Wrocławskiego z fabryki pod Legnicą. Choć zimowa aura nieco przesunęła termin montażu, sam transport przebiegł bez niespodzianek.

Okazałe elementy niczym wielkie puzzle 3D wymagały kilku dni pracy całego zespołu oraz sprzyjającej pogody. Niebawem na samej górze pojawi się ostatnia, brakująca część. Wówczas będzie można podziwiać przedstawiciela dawno wymarłego gatunku w skali 1:1. Nowa figura będzie drugą po brachiozaurze, najwyższą figurą w parku.

Wiemy na pewno, że nie będzie to pterozaur. Aby się przekonać na własne oczy jaki gatunek pojawił się w Parku Wrocławskim, wystarczy odwiedzić zielony kompleks w najbliższą środę w samo południe. Wówczas odbędzie się prezentacja nowej figury która wzbogaci Szlak Zwierząt Wymarłych.

Więcej szczegółów w materiale video:

Dodaj komentarz