Opublikowany: śr, Lut 8th, 2017

Okradł lokal, mieszkanie i piwnicę (WIDEO)

zlodkrad_1Był już karany za kradzieże i włamania, ale nie zrezygnował ze swojej przestępczej “kariery”. Tym razem 27-letni głogowianin wkradł się na zaplecze lokalu usługowego, a potem do prywatnego mieszkania.

Zabrał torebkę z pieniędzmi i dokumentami, a także portfele oraz drobne przedmioty. Po dwóch godzinach został zatrzymany. Straty oszacowano na 3 710 zł.

– Sprawca wykorzystał nieuwagę personelu lokalu i wszedł do jego zaplecza – informuje podinsp. Bogdan Kaleta, oficer prasowy głogowskiej komendy. – Tam dokonał kradzieży w szatni, zabierając portfel z dokumentami i gotówką. Następnie dostał się do pomieszczeń mieszkalnych i skradł torebkę z zawartością ponad dwóch tysięcy złotych i dokumentami.

Złodziej został spłoszony i uciekł z łupami. Poszkodowani natychmiast powiadomili policję. Dwie godziny później funkcjonariusze zatrzymali 27-latka. Przyznał się do kradzieży. Część gotówki policjanci odzyskali. Mężczyzna miał jeszcze przy sobie 500 złotych.

zlodkrad_3– Jak wyjaśnił, resztę gotówki zdążył już przegrać na automatach, a torebkę, portfele i dokumenty wyrzucił do śmietnika – dodaje Bogdan Kaleta. – Nie udało się ich odzyskać.

Młody głogowianin jest dobrze znany policjantom. Był już wielokrotnie zatrzymywany i karany, głównie za kradzieże i włamania z kradzieżą. Do zarzutów, jakie usłyszał za ostatnie przestępstwo może dojść jeszcze jeden ponieważ jest też podejrzany o włamanie do piwnicy, kilka dni wcześniej. Ukradł wtedy przedmioty o wartości 230 złotych. Do tego włamania też się przyznał. Grozi mu teraz do 10 lat więzienia.

Zobacz także: 

Fot. KPP GŁOGÓW

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..