Ojciec 2 synów usłyszał zarzuty za pedofilię (WIDEO)

To była kolejna udana akcja Fundacji ECPU Polska. Tym razem Łowcy Pedofilów przekazali policji 37-letniego legniczanina, który chciał spotkać się z 13-letnią dziewczynką w parku linowym. Na spotkanie zamierzał zabrać swoich dwóch synów.

Łukasz K. pod koniec maja zaczepił nieznajomą przez internet, myśląc, że to 13-latka. W rzeczywistości przez kilka tygodni codziennie korespondował z wabikiem z Fundacji EPCU Polska. Rozmowy zmierzały do umówienia spotkania, które ostatecznie wyznaczył na minioną sobotę w Lubinie. Na miejscu się nie pojawił, więc Łowcy przyjechali do niego, znając adres zamieszkania w Legnicy. W tym czasie mężczyzna opiekował się dwójką swoich synów: 3- i 6-latkiem.

Więcej w materiale wideo TV Regionalna.pl:

Mężczyzna niebawem usłyszy zarzuty z art. 200 Kodeksu Karnego, dotyczącego przestępstwa wobec osoby nieletniej, poniżej 15. roku życia. Akcja okazała się sukcesem łowców z polskiej Fundacji ECPU, którzy w ciągu sześciu miesięcy od początku swojego istnienia przekazali policji blisko 60 osób.

Członkowie Fundacji ECPU apelują o wnikliwe obserwowanie zachowań nieznajomych wobec dzieci i śledzenie aktywności swoich pociech w internecie. Doradzają, by każde niepokojące wnioski zgłaszać lokalnej policji lub łowcom, m.in. za pośrednictwem portalu społecznościowego Facebook.

Dodaj komentarz

*

code