Ognisko epidemii płonie. Wśród zakażonych są małe dzieci

Do 90 wzrosła liczba osób zakażonych koronawirusem w powiecie lubińskim. W ten weekend przybyło ich aż 10. To przede wszystkim pokłosie uroczystości plenerowej w Nieszczycach koło Rudnej, gdzie kilka dni temu wykryto ognisko epidemii. Wśród zainfekowanych jest 2,5-letnia dziewczynka oraz trzyletni chłopiec. Na szczęście stan zdrowia wszystkich nosicieli jest dobry.

Aż 6 spośród 10 nowo zdiagnozowanych przypadków COVID-19 to mieszkańcy gminy Rudna, na terenie której wykryto niedawno nowe ognisko koronawirusa. Zainfekowani to: dwaj mężczyźni w wieku 14 i 34 lat, trzy kobiety w wieku 53, 72 i 73 lat oraz 2,5-letnia dziewczynka. Oprócz tego trzy nowe zakażenia odnotowano w gminie Lubin (35-letni mężczyzna, 36-letnia kobieta i trzyletni chłopiec) oraz jedno w samym Lubinie (80-letni mężczyzna).

Wszyscy wymienieni przebywają obecnie w izolacji domowej, a ich stan kliniczny określany jest jako dobry. Większość osób, zwłaszcza tych z gminy Rudna, zakaziła się po kontakcie z innym nosicielem.

Obecnie w powiecie lubińskim kwarantanną objętych jest 121 pacjentów, a izolacją – 27. Od początku pandemii chorobę pokonało 56 osób.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w niedzielę o 548 nowych, potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 oraz o śmierci dziesięciu osób. Łącznie w Polsce od początku pandemii potwierdzono infekcję u 46 894 osób, spośród których 1731 zmarło.

Dodaj komentarz

*

code