Oficjalnie: Posterunek już niebawem w Prochowicach (WIDEO)

Przedstawiciele dolnośląskiej policji podpisali dziś z władzami miasta porozumienie, w myśl którego za kilka miesięcy powstanie tu posterunek. Tym samym urzeczywistnia się pomysł, jaki zarówno mieszkańcy, jak i lokalni samorządowcy zgłaszali od lat.

Choć pomysł od lat miał w Prochowicach licznych zwolenników, teraz nabrał realnych kształtów. Pierwszy formalny krok zrobiła gmina, która przed dwoma tygodniami przekazała na rzecz skarbu państwa działkę przy ul. Kościuszki – na przeciwko Szkoły Podstawowej nr 2. Kolejny krok to już podpisanie porozumienia z szefem dolnośląskiej policji.

W trakcie oficjalnej części spotkania padły deklaracje dalszej współpracy, dzięki której projekt się urzeczywistni, ku uciesze zarówno lokalnej społeczności i władz, co dolnośląskich stróżów prawa.

Posterunek ma być gotowy na przełomie tego roku. Na miejscu pracować będzie w sumie 12 policjantów i pracownik cywilny. Łączny koszt to ok. 2,5 mln zł. Gmina nie tylko zaoferowała teren, ale i 500 tys. zł na wsparcie inicjatywy.

Więcej w materiale wideo TV Regionalna.pl:

Dodaj komentarz

*

code