Odra znów liderem, szalony mecz w Księginicach

PA5_5385Działo się w 21.kolejce legnickiej Klasy Okręgowej. Odra Ścinawa bardzo szybko wróciła na fotel lidera po efektownym zwycięstwie nad Dębem. Tylko w trochę mniejszych rozmiarach zwyciężyła Kuźnia Jawor. Prawdziwy dreszczowiec rozegrał się w Księginicach. W spotkaniu bardzo ważnym dla dolnych rejonów tabeli dokonał się podział punktów.

W miniony weekend granie w legnickiej okręgówce rozpoczęło się od potyczki Górnika Złotoryja z Czarnymi Rokitki. Po zaciętym pojedynku złotoryjanie stracili punkty, remisując tylko z niżej notowanym przeciwnikiem 2:2. Warto odnotować, że podopieczni Chrystiana Serkiesa do 77 minuty przegrywali 2:0. Co ciekawe przez pierwsze trzydzieści minut golkiper Czarnych bronił… bez rękawic. To rozstrzygnięcie bardzo ucieszyło Odrę Ścinawa wraz  iskrą Księginice, które swoje mecze rozegrały w sobotnie popołudnie.

Oba zespoły nie zmarnowały szansy na wyprzedzenie złotoryjskiego lidera. Odra po sześciu minutach przegrywała z Dębem 0:1, ale potem nastąpiła prawdziwa egzekucja. Bramkarz „Dębowych”, którzy grali w okrojonym składzie, aż siedmiokrotnie przepuszczał strzały gospodarzy. O wiele trudniejszą przeprawę miała Iskra Księginice, która dopiero w doliczonym czasie gry przechyliła szalę zwycięstwa na swoją stronę w konfrontacji z Gromem Gromadzyń-Wielowieś. W ostatecznym rozrachunku księginiczanie triumfowali 4:3. Za sprawą tych wyników kolejność na podium wygląda tak jak po rundzie jesiennej: 1.Odra Ścinawa, 2. Iskra Księginice, 3.Górnik Złotoryja.

W pogoni za prowadzącym trio są drużyny Kuźni Jawor i Prochowiczanki Prochowice, które nie odpuszczają. Jaworzanie bez większych problemów rozbili Kaczawę Bieniowice 6:2. Dwa razy na listę strzelców w tym spotkaniu wpisał się Marcin Bagiński, dzięki czemu został liderem klasyfikacji strzelców legnickiej okręgówki. Prochowiczanka bardzo skromnie, bo tylko 1:0 ograła Iskrę Kochlice. Są to kolejne zawody z udziałem prochowiczan, w których zapewniają sobie komplet punktów drugiej połowie.

Porażkę Gromu w Księginicach wykorzystały zespoły Konfeksu Legnica i Huty Przemków. Legniczanie pokonali u siebie Rodło Granowice 2:1 i awansowali kosztem ekipy z Wielowsi na szóstą pozycję. liczbą punktów z siódmym Gromem zrównali się przemkowianie, lecz nadal ustępują mu gorszym bilansem bezpośrednich starć. Huta ograła na wyjeździe Odrę Chobienia 2:1, dla której była to piąta porażka na wiosnę.

Swojej sytuacji w walce o zachowanie ligowego bytu nie poprawiły teamy, które w niedzielę zmierzyły się na stadionie w Chojnowie, czyli miejscowa Chojnowianka i Przyszłość Prusice. Bliżej zdobycia trzech „oczek” byli prusiczanie, którzy do 85 minuty prowadzili 2:1. Wówczas wyrównał Dominik Plebaniak. Ten remis nie urządza żadnej ze stron.

Marcin Juszczyk

Klasa Okręgowa OZPN Legnica – 21.kolejka
22 marca – sobota
Górnik Złotoryja – Czarni Rokitki 2:2 (1:0)
Bramki:
Nowosielski 8′, Dubowski 63′ – ? 77′, 83′
Kaczawa Bieniowice – Kuźnia Jawor 2:6 (0:4)
Bramki: Nikodem 65′, 85′ – Grabarczyk 7′, Kurzelewski 14′, Janoś 17′, E. Borek 38′-k., Bagiński 52′, 68′
Odra Chobienia – Huta Przemków 1:2 (0:1)
Bramki: Dobek 62′ – Łopaciński 45′, B. Oruba 60′
Konfeks Legnica – Rodło Granowice 2:1 (1:0)
Bramki: Janeczko, Wójcik – ?
Prochowiczanka Prochowice – Iskra Kochlice 1:0 (0:0)
Bramka: Grochowski 58′