Odkryli kolejny niewybuch z drugiej wojny światowej

Złotoryjscy policjanci wspólnie ze strażakami zabezpieczali akcję usunięcia granatu moździerzowego, prawdopodobnie z okresu drugiej wojny światowej. Niewybuch został znaleziony w Wilkowie podczas prowadzenia prac porządkowych. Konieczna okazała się ewakuacja 14 mieszkańców. To już kolejny niewybuch znaleziony w ostatnich dniach na terenie powiatu złotoryjskiego.

Dyżurny złotoryjskiej komendy policji około godz. 16 został poinformowany przez pracownika Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Wilkowie o odnalezieniu niewybuchu. Granat moździerzowy pochodzący prawdopodobnie z czasów drugiej wojny światowej znajdował się na terenie jednej z działek przy ul. Szkolnej.

– Policjanci, którzy przybyli na miejsce, podjęli decyzję o konieczności ewakuacji 14 mieszkańców domów jednorodzinnych sąsiadujących z terenem, na którym prowadzono prace. Do czasu przyjazdu patrolu saperskiego z Bolesławca zamknięto ruch pieszy i pojazdów oraz we współpracy ze strażakami wyznaczono objazdy. Akcja zakończyła się podjęciem i wywiezieniem niewybuchu przez patrol saperski około godziny 18 – informuje starszy sierżant Dominika Kwakszys, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Złotoryi.

Przypomnijmy, że niedawno, również na terenie powiatu złotoryjskiego, a dokładnie w lasku niedaleko Czapli, znaleziono również dwa granaty moździerzowe z czasów drugiej wojny światowej. Pisaliśmy o tym tutaj.

Fot. KPP w Złotoryi

Dodaj komentarz