Oczy widzów na… prezydenta (WIDEO)

Przed nami historyczny sezon teatralny w Legnicy. Jedyny w swoim rodzaju, bo z zaledwie jedną planowaną premierą. Powodem rosnące koszty i zamieszanie wokół próby wycofania się miasta ze współfinansowania działań instytucji. Pracownicy Modrzejewskiej zapowiedzieli już, że będą apelować w tej sprawie do radnych na najbliższej sesji.

Horrendalny wzrost kosztów to tylko część problemów, które stoją na drodze zaplanowania pełnowartościowego sezonu w Teatrze Modrzejewskiej. Jego szef zapowiada dziś, że jedyną premierą będzie w tym roku „Sen srebrny Salomei” Juliusza Słowackiego. I to tylko dzięki wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Prace nad planowaniem sezonu w największym stopniu uniemożliwiło miasto. Po tym, jak prezydent Tadeusz Krzakowski postanowił wycofać się ze współfinansowania działalności teatru. Na dziś kluczowe decyzje w tej sprawie jeszcze nie zapadły.

Więcej w materiale wideo TVREGIONALNA.PL:

Wydaje się, że na efekty gabinetowych rozmów nie może wpłynąć nikt z zewnątrz, ale dyrektor Teatru Modrzejewskiej zapowiada, że pojawi się na wrześniowej sesji radnych, by zwrócić się do nich osobiście. Ludzi teatru nie może wszak zabraknąć w debacie o jego przyszłości – zauważa.

Rajcy spotkają się w ratuszu 26 września. Sesja zapowiada się wyjątkowo, artyści nie pojawiają się przecież w magistracie co dzień.

Dodaj komentarz

*

code