Obwodnica Bolkowa otwarta (FOTO, WIDEO)

Dolnośląscy kierowcy dostali świąteczny prezent – dziś otwarto obwodnicę Bolkowa, blisko ośmiokilometrowy odcinek łączący trasę S3 z krajową „trójką” do Jeleniej Góry.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ma powód do zadowolenia, ponieważ koniec inwestycji planowany był na kwiecień 2020 r. Choć do przecinania wstęgi chętnych było wielu, to wszyscy wymieniali na pierwszym miejscu wykonawcę, który ukończył prace przed terminem.

– Nie było niespodzianek, a na wszystkie problemy byliśmy przygotowani – mówi Michał Hałajda, dyrektor Regionu Południe firmy Kobylarnia SA.

W uroczystym otwarciu nowej drogi wzięła udział marszałek Sejmu Elżbieta Witek, której towarzyszył minister infrastruktury Andrzej Adamczyk, odkreślający lokalne i międzynarodowe znaczenie zarówno tego odcinka, jak i powstającej trasy ekspresowej S3.

Obwodnica Bolkowa to kolejna inwestycja realizowana na Dolnym Śląsku z rządowego Programu Budowy Dróg Krajowych. Koszt jej budowy wyniósł blisko 95 mln zł, z czego 66,6 mln pochodziło z funduszy unijnych.

fot.  GDDKiA, Daniel Śmiłowski

Materiał wideo TV Regionalna.pl:

Dodaj komentarz

*

code