Opublikowany: pon, Paź 14th, 2019

Obie uczestniczki bójki wyrzucone ze szkoły

Druga uczestniczka bójki, która miała miejsce pod koniec września przed budynkiem Zespołu Szkół nr 1 oraz III LO, została również skreślona z listy uczniów. Nadal trwa postępowanie w sprawie byłej uczennicy liceum, która w ubiegłym tygodniu została wyrzucona ze szkoły i trafiła do Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego.

15-latka z Zespołu Szkół nr 1 w poniedziałek została skreślona z listy uczniów.

– Decyzję podjąłem po konsultacjach w gronie dyrektorskim oraz na podstawie opinii Samorządu Uczniowskiego, Rady Rodziców i uchwale Rady Pedagogicznej. Dziś rano odbyłem jeszcze spotkanie z tą uczennicą i jej mamą. Nie była to decyzja pod wpływem żadnego nacisku – mówi Dariusz Tomaszewski, dyrektor Zespołu Szkół nr 1 w Lubinie.

Była uczennica III LO w Lubinie nadal przebywa w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym.

– Będzie tam przebywała do zakończenia postępowania sądowego w tej sprawie i prawomocnego wyroku sądowego – mówi Aleksander Bobowski, dyrektor Departamentu Edukacji Starostwa Powiatowego w Lubinie.

Wobec uczniów III LO, którzy nagrywali filmy z całego zajścia i nie próbowali interweniować na razie dyrekcja nie chce wyciągać konsekwencji.

– Czekam na opinię prawników w tej sprawie. Rozmawiałem również z psychologiem, a policja także zajmuje się przesłuchiwaniem świadków – dodaje Tomaszewski.

O sprawie pisaliśmy tutajtutaj i tutaj.

Podziel się

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..